Depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – jest nie tylko skuteczny, bezpieczny i mniej bolesny od innych metod, ale ma też niezwykle wszechstronne zastosowanie. Z chęcią po depilację laserową sięgają wszystkie osoby, borykające się z problemem nadmiernego owłosienia w różnych partiach ciała.

Klienci salonów kosmetycznych chętnie poddają się depilacji laserowej bikini, depilacji laserowej pach czy depilacji laserowej wąsika, czyli miejsc wyjątkowo wrażliwych. Zabieg może być też wykonywany z powodzeniem na szyi, plecach, brzuchu, rękach i nogach. Depilacja laserowa to rozwiązanie stosowane chętnie zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Zalety depilacji laserowej

Jak dowodzą badania kliniczne, depilacja laserowa pozwala usunąć owłosienie ze wszystkich partii ciała. Oprócz tego, jest to metoda w pełni bezpieczna, która nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Po zabiegu depilacji laserowej twarzy, szyi, pleców, brzucha, rąk czy nóg skóra nie jest podrażniona, nawet w miejscach wyjątkowo delikatnych.

Zaletą depilacji laserowej jest także trwałość efektów. Światło lasera, zamieniane w trakcie zabiegu w energię cieplną, wnika w skórę i niszczy mieszki włosowe, zapobiegając ponownemu odrastaniu włosów. Co ważne, depilacja laserowa pozwala oszczędzać czas poświęcony na regularną depilację oraz zapobiega problemom z wrastającymi włoskami.