Depilacja okolic Bikini przez długie dziesięciolecia pozostawała tematem tabu, jednak ostatnie lata sprawiają, że nie tylko więcej się o niej mówi, ale też stała się niemal obowiązkowa, modna w określonych grupach. Do jej popularności przyczynia się również nowoczesna metoda depilacji laserowej, dzięki której usuwanie włosów z okolic intymnych jest bardziej komfortowe, bezbolesne i trwałe.

Depilacja laserowa Bikini oznacza całkowite lub częściowe usunięcie owłosienia z takich okolic, jak łono, pośladki, wargi sromowe oraz okolice odbytu. W niektórych odmianach depilacji pozostawia się jedynie niewielki paseczek włosów na łonie. Salony kosmetyczne coraz częściej oferują korzystne promocje na tego typu profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych laserów, gwarantujących wysoką skuteczność i trwałość depilacji.

Rodzaje laserów wykonujące depilacje bikini


Nowoczesna technika laserowej depilacji opiera się na wykorzystaniu zdolności wnikania światła do melaniny, barwnika, który przetwarza energię świetlną na termiczną i skutecznie niszczy strukturę cebulki włosowej. Do depilacji stosowane są lasery diodowe, IPL, IPL+RF, o rozmaitej skuteczności, różniące się między innymi długością fal, mocą i czasem trwania impulsu, dlatego zależnie od koloru usuwanych włosów zapewniają lepsze lub gorsze efekty zabiegów.

Wśród wielu różnych urządzeń do depilacji laserowej okolic bikini wyróżnia się laser Light Sheer Duet, gwarantujący bezpieczną wysoce efektywną i sprawdzoną depilację wrażliwych części ciała. Wykonany z jego pomocą zabieg to również minimalne skutki uboczne, dzięki czemu zdecydowanie zwiększa się komfort oraz skraca do minimum czas eliminowania zbędnego owłosienia. Light Sheer to jeden z najnowocześniejszych laserów na polskim rynku.

Rodzaje bikini - głębokie, brazylijskie i klasyczne


Depilacja Bikini nie zawsze przyjmuje tę samą formę, a jej rodzaj zależy od upodobań i preferencji osoby przystępującej do zabiegu. W praktyce wykonywane są trzy rodzaje takich depilacji. Najczęściej wybierane i najbardziej tradycyjne jest tzw. bikini klasyczne, zachowujące włosy w okolicy łona, a usuwające je jedynie ze strefy pachwin. Metoda stosowana jest przez osoby często pokazujące się w kostiumach kąpielowych.

Alternatywą dla bikini klasycznego jest głębokie bikini usuwające większą partię włosów, z pozostawieniem jedynie niewielkiego trójkąta. To opcja dla pań noszących skąpe stringi i kostiumy. Najodważniejsza i zarazem bardzo modna odmiana depilacji w ostatnich latach, to bikini brazylijskie, sprowadzające się do całkowitego usunięcia owłosienia. Odmianą tej formy depilacji jest wersja hollywoodzka, w której pozostawia się malutki paseczek na łonie.

Przeciwwskazania do depilacji okolic bikini


Depilacja laserem jest metodą nieinwazyjną i bezpieczną, jednak z powodu jej agresywnego oddziaływania na skórę nie powinna być stosowana w niektórych przypadkach. Do takich zalicza się z pewnością wszelkie zmiany skórne oraz choroby skóry o charakterze wirusowym, grzybiczym i bakteryjnym. Przeciwwskazanie stanowią też znamiona w depilowanej okolicy, różnego typu urazy i otarcia wymagające wcześniejszego wyleczenia.

Okolice bikini rzadko poddawane są działaniu słońca na plaży, ale wiele kobiet preferuje opalanie nago w solarium. Po takiej sesji nie można przystąpić do zabiegu co najmniej przez miesiąc. Wiele przeciwwskazań wiąże się też z przyjmowaniem leków oddziałujących na skórę, zawierających witaminy A lub C, retinol, betakaroten, a także leki hormonalne, antybiotyki lub sterydy powodujące poważne skutki uboczne. Przeciwwskazaniem do depilacji jest również ciąża.

Efekty przed i po zabiegu depilacji bikini


Depilację okolic bikini można przeprowadzić dowolną metodą w domu, jednak żadna z nich nie zagwarantuje tak dobrych efektów, jak profesjonalnie wykonana depilacja laserowa. Bez względu na to na ile zabiegów się zdecydujemy, skutek będzie zauważalny i trwały. Nie wystarczy pojedynczy seans do całkowitego usunięcia wszystkich włosów, ale efekty przed i po zabiegu z pewnością będą widoczne nawet po jednej wizycie w salonie.

Do całkowitego usunięcia owłosienia koniecznych jest kilka powtórzeń, bowiem włosy eliminowane są tylko w pierwszej fazie wzrostu. Każdy kolejny seans przyczynia się do wyeliminowanie następnej partii cebulek, a więc po każdej wizycie w salonie kosmetycznym zbędne owłosienie przerzedza się.  Trwale usuwane włosy wraz z cebulkami nie postawiają na skórze śladu, dzięki czemu długo pozostaje ona gładka i pozbawiona szorstkości.

Opinie klientów na temat depilacji


Depilacja laserowa okolic Bikini powoli staje się hitem, o czym świadczą opinie klientów zamieszczane na forach internetowych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni cenią sobie skuteczność takich zabiegów, trwałość oraz wysoki komfort, jaki zapewnia bezbolesny seans w salonie kosmetycznym. Efektem jest estetyczny wygląd i komfort, jaki gwarantuje brak odrastających, swędzących i powodujących dyskomfort włosów.