Nadmierne owłosienie na twarzy u kobiet to problem estetyczny, który dotyka znaczną grupę pań. W przeciwieństwie do innych obszarów ciała drobny wąsik lub włoski na brodzie są o wiele bardziej widoczne i przyczyniają się do zmiany wyglądu często owocując problemami z samoakceptacją, brakiem pewności siebie i pogorszeniem jakości życia. Domowe metody depilacji nie zawsze przynoszą pożądany skutek, a efektem może być pieczenie i spuchnięta twarz.

Depilacja laserowa twarzy pozwala na wiele lat rozwiązać ten problem eliminując zbędne owłosienie w newralgicznych miejscach. Metoda ta stosowana jest również u mężczyzn, u których nadmierna ekspansja owłosienia sprawia, że pokryta jest nim również szyja. Golenie nie tylko bywa uciążliwe i czasochłonne, ale też powoduje wrażliwość i ostatecznie wpływa na komfort codziennego życia. Depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie ograniczając codzienne zabiegi.

Rodzaje depilacji - wąsik, broda, brwi


Depilacja twarzy to ogólne określenie zabiegu odnoszące się do usuwania zbędnego owłosienia z różnych partii skóry. Zależnie od typu urody i intensywności pojawiania się włosów zabieg depilacji może mieć charakter estetyczny oraz korekcyjny. W pierwszym przypadku owłosienie usuwane jest całkowicie i dotyczy takich obszarów, jak wąsik czy broda u kobiet. Depilacja korekcyjna obejmująca brwi lub wąsy u mężczyzn eliminuje tylko część owłosienia.

Rodzaje depilacji twarzy uzależnione są od stref usuwania włosów. Do tych najczęstszych zalicza wąsik nad górną wargą, a także broda i podbródek. W przypadku wielu kobiet poważnym problemem mogą też być włosy wyrastające pojedynczo lub kępkami na policzkach i szyi. Depilacja twarzy u mężczyzn i kobiet może też być rozwiązaniem problemu, jakim są zbyt mocno rozrośnięte brwi w intensywny sposób wpływające na delikatność rysów twarzy.

Przeciwskazania do depilacji twarzy


Pomimo wysokiej skuteczności depilacja laserem owłosienia twarzy nie może być przeprowadzana u każdego. Przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu ciężka choroba nowotworowa, a także mocna opalenizna twarzy, poparzenia, znamiona na skórze oraz stosowanie leków takich, jak antybiotyki, hormony lub sterydy. Choroby skóry zazwyczaj bywają przyczyną poważnych komplikacji, ponieważ laser posiada silne właściwości biostymulacyjne i może nasilać zmiany chorobowe.

Z uwagi na małą skuteczność depilacja laserowa twarzy nie jest również zalecana osobom posiadającym jasną karnację, i równie jasne blond włosy, a także włosy w kolorze rudym. Jasna pigmentacja oznacza małą ilość chromatoforów, które nie wchłaniają wystarczającej do usunięcia cebulek ilości światła lasera. Pomimo wykonania zabiegu, jego skuteczność może być znikoma. Depilacji laserowej nie powinny również poddawać się kobiety w ciąży.

Jak się przygotować do depilacji laserowej twarzy


Decydując się na zabieg depilacji laserowej przygotowanie do niego najlepiej rozpocząć w domu. Skóra twarzy nie powinna być podrażniona, dlatego nie można stosować żadnych intensywnie działających kosmetyków, peelingów, ani narażać jej na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Na miesiąc przed zabiegiem nie powinno się wyrywać włosków pęsetą, usuwać woskiem lub stosować urządzenia do depilacji mechanicznej.

Przygotowanie do zabiegu wymaga też rezygnacji z niektórych ziół, jak nagietek, szałwia, dziurawiec i bratek, a także z kosmetyków mających wpływ na kondycję skóry. Zaliczają się do niej kremy i maści zawierające w swoim składzie witaminę C lub A. Rezygnacja z domowych metod depilacji twarzy pozwala odrosnąć włoskom, dzięki czemu są one łatwiejsze do usunięcia za pomocą lasera w gabinecie kosmetycznym, a sam zabieg gwarantuje znacznie większą trwałość.

Skuteczność depilacji i skutki uboczne


Depilacja twarzy z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń laserowych to jedyna skuteczna metoda, dzięki której możliwe jest trwałe pozbycie się owłosienia. Miejscem, w którym można wykonywać takie zabiegi posiadając odpowiedni sprzęt jest również dom, jednak skorzystanie z profesjonalnych usług w gabinecie gwarantuje nie tylko poprawność zabiegu, ale również jego większy komfort i właściwą reakcję w przypadku skutków ubocznych.

Do tych ostatnich zaliczają się przede wszystkim często występujące podrażnienia oraz zwiększona wrażliwość depilowanych stref przez kilka dni po zabiegu. W skrajnych przypadkach, obejmujących około 2% osób mogą pojawiać się odbarwienia lub przebarwienia skóry. Niekiedy efektem zabiegu bywają też strupki i pęcherze, stanowiące reakcję na poparzenie. Wszystkie efekty są wyleczalne i nie pozostawiają śladów na skórze.

Efekty depilacji twarzy przed / po


Zbędne owłosienie w dzisiejszych czasach szczególnie u kobiet stanowi poważny problem związany z ogólnymi oczekiwaniami odnośnie estetyki wyglądu. Depilacja nie jest już potrzebą, a wręcz obowiązkiem mającym na celu osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu. Pojęcie naturalnego stylu dziś utożsamiane jest bardziej z zaniedbaniem, dlatego zabieg usuwania owłosienia laserem cieszy się ogromną popularnością.

Efekty depilacji przed i po zabiegu są wyraźnie widoczne, a przeprowadzenie kilku sesji pozwala na całkowite usunięcie niepotrzebnych włosów z okolic twarzy. Wąsik, broda, szyja i policzki pozostają idealnie gładkie, nie tylko pozbawione włosów, ale też ciemnych punktów i chropowatości, jaką powodują ukryte pod skórą cebulki. Włosy i cebulki usuwane są w około 98% gwarantując doskonałe efekty estetyczne.

Opinie lekarzy / kosmetyczek / klientów


W opinii profesjonalistów nowoczesne depilatory laserowe wykorzystywane w gabinetach umożliwiają skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia na wiele lat przy minimalnej inwazyjności i niewielkich skutkach ubocznych.  Ilość zabiegów gwarantujących skuteczność metody ogranicza się do 5-6, a chociaż klientki często zastanawiają się, ile to kosztuje, osiągane skutki przekonują je, e warto zainwestować w taki profesjonalny cykl zabiegów.