Depilacja laserowa nóg jest zabiegiem najpopularniejszym. Pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia zarówno z łydek, jak i ud. Z oferty salonów kosmetycznych korzystają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Każdy bowiem chce cieszyć się idealnie gładkim ciałem – bez konieczności ciągłego usuwania zbędnego owłosienia. 

Depilacja laserowa nóg przebiega dokładnie tak samo, jak każdy inny rodzaj depilacji laserowej. Może obejmować takie zabiegi jak: depilacja łydek, depilacja ud – przeprowadzane oddzielnie. Ponadto oferta gabinetów kosmetycznych uwzględnia także depilację nóg w całości. Tylko od klienta zależy, na jaki wariant zabiegu się zdecyduje. 

Rodzaje zabiegów – jaką technologie laserową wybrać najlepiej?

Depilacja laserowa nóg może być przeprowadzona w oparciu o zróżnicowane technologie. Salony kosmetyczne oddają do dyspozycji klientów kilka rodzajów urządzeń laserowych, które różnią się przede wszystkim skutecznością. Wybór należy uzależnić przede wszystkim od karnacji oraz koloru owłosienia.

Laser rubinowy daje dobre efekty w przypadku włosów ciemnych i jasnej karnacji. Laser aleksandrytowy pozwala pozbyć się owłosienia ciemnego, natomiast gorsze rezultaty daje w przypadku włosków jasnych. Jeśli masz ciemną karnację oraz ciemne lub jasne włosy, wybierz laser diodowy. Natomiast laser IPL Harmony to urządzenie, dzięki któremu pozbędziesz się każdego rodzaju owłosienia. 

Opinie oraz ceny zabiegu

Depilacja laserowa nóg jest zabiegiem skutecznym  pod warunkiem przeprowadzenia kuracji za pomocą odpowiednio dobranego urządzenia. Koszt jednego seansu waha się w granicach 400-700 złotych za całe nogi. Sama depilacja ud oscyluje w granicach 200-400 zł, natomiast depilacja łydek to koszt rzędu 200-300 zł.