Depilacja miejsc intymnych to wymóg nie tylko estetyczny, ale również higiena, dzięki wyeliminowaniu środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii, a tym samym zagrażającego naszemu zdrowiu. Usuwanie owłosienia trakcyjnymi metodami bywa bolesne i mało komfortowe, a jego efekty utrzymują się bardzo krótko. Depilacja laserowa to nowoczesna i zarazem o wiele skuteczniejsza metoda, która można zastosować w domu, albo w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Czynniki, które decydują o przewadze depilacji laserowej miejsc intymnych nad tradycyjnym goleniem, stosowaniem kremów lub plastrów to z jednej strony wyeliminowany ból, a z drugiej skuteczność nawet na kilka lat. Miejsca intymne charakteryzuje bardzo silne ukrwienie i duża wrażliwość, dlatego często powtarzanie zabiegów metodami chemicznymi i mechanicznymi może prowadzić do silnych podrażnień i utrudniać codzienne czynności.

Informacje i najkorzystniejsze metody depilacji laserowej


Depilowanie miejsc intymnych u mężczyzn i kobiet możliwe jest na wiele sposób. Większość z nich można wykonać w warunkach domowych korzystając z podstawowych przyrządów i kosmetyków. Nie gwarantują one trwałych efektów, dlatego wymagają częstego powtarzania lub stosowane są tylko przy wyjątkowych okazjach. Do najprostszych zalicza się golenie maszynką, które jednak wymaga sporek sprawności fizycznej i powoduje podrażnienia skóry.

Konkurencyjne dla maszynek są pasty cukrowe, wosk i kremy do depilacji. Wszystkie one powodują podrażnienia skóry przy krótkotrwałych efektach, chociaż wyrywanie włosów z cebulkami może je osłabiać i powodować, że odrosną delikatniejsze. Depilacja laserem to najskuteczniejsza z metod, nie tylko bezbolesna, ale i zapewniająca efekty utrzymujące się nawet do trzech lat. Zabieg całkowicie niszczy cebulki, ale jego skuteczność zależy od właściwego doboru mocy i czasu trwania impulsu lasera.

Choroby skóry a depilacja miejsc intymnych


Depilacja laserowa polega na wnikaniu światła lasera do cząsteczek melatoniny, barwnika włosów, który przetwarza energię świetlną w termiczną i niszczy strukturę cebulki włosa. Światło lasera posiada też silne zdolności biostymulujące, dlatego może prowadzić do pobudzania rozwoju zmian chorobowych, jeśli takie występują. To podstawowy czynnik wskazujący na negatywny związek depilacji laserowej z chorobami skóry.

Mechanizm tej zależności może też działać w drugą stronę, bowiem choroby może powodować depilacja miejsc intymnych. Stanowi ona jedną z przyczyn powstawania zakażeń wirusowych skóry, zwłaszcza mięczakiem zakaźnym. Depilowanie mechaniczne z użyciem maszynki oraz kosmetyków do golenia bywa często powodem pojawiania się wysypek, a swędzące i nieestetyczne krostki wymagają zastosowania specjalnych maści z dodatkiem antybiotyków.

Przeciwwskazania do depilacji miejsc intymnych


Przeciwwskazania do depilacji laserowej miejsc intymnych są takie same, jak w przypadku innych okolic skóry. Podstawowy czynnik wykluczający zabieg stanowi zaawansowana choroba nowotworowa, ale nie powinno się też przeprowadzać depilacji przy jakichkolwiek chorobach skóry, zarówno przewlekłych, jak bielactwo czy świerzb, jak i przy okazjonalnych infekcjach czy grzybiczych zmianach powierzchniowych.

Kolejnym ważnym czynnikiem dyskwalifikującym jest ciąża i okres laktacji. Niezalecane jest również stosowanie lasera na opaloną skórę, zarówno w warunkach naturalnych, jak i w solarium. Do zabiegu nie mogą się zgłosić osoby stosujące leki światło-uczulające, preparaty zawierające retinol, bronzery i samoopalacze, doustny beta karoten, zioła fotoalergiczne oraz posiadające bardzo jasne, siwe lub rude włosy. Te ostatnie obniżają skuteczność depilacji.

Trwałość depilacji, ilość powtórzeń i czas zabiegu


Depilacja laserowa nie oddziałuje jednocześnie na wszystkie włosy w okolicy intymnej, a jedynie na te, które znajdują się z pierwszej fazie wzrostu. Ponieważ ludzkie włosy rosną w różnym tempie, tylko część z nich jest trwale niszczona podczas jednego zabiegu. W celu uzyskania lepszych efektów konieczne jest jego kilkukrotne powtórzenie, aby zniszczeniu uległy wszystkie cebulki lub też ich maksymalna ilość.

Najkorzystniejszy skutek gwarantuje powtórzenie zabiegu około 5-6 razy z tym, że odstępy pomiędzy poszczególnymi sesjami nie mogą być mniejsze niż 6-8 tygodni z uwagi na skutki uboczne, jak podrażniania czy strupki i opuchnięcia. Efekt takiej depilacji utrzymuje się nawet do trzech lat, chociaż w indywidualnych przypadkach zdarza się, że włosy odrastają nawet po kilku miesiącach, są jednak słabsze i jaśniejsze.

Gabinet kosmetyczny czy depilator do miejsc intymnych?


Depilacja laserowa miejsc intymnych dla kobiet i mężczyzn stanowią dziś już standardowe usługi salonów kosmetycznych, które nie tylko oferują profesjonalne wyposażenie, ale również przygotowują promocje, dzięki którym można skorzystać z depilacji ponosząc mniejsze koszty. Z drugiej strony depilacja w warunkach domowych jest tańsza, a chociaż wymaga częstego powtarzania nie naraża na pokonywanie wstydu zwłaszcza osoby nieśmiałe.

Depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym ma swoje wady, do których zalicza się najwyższe w całym pakiecie usług tego typu ceny oraz konieczność obnażenia się przed obcą osobą wykonującą zabieg. Z drugiej strony fachowość kosmetyczki zagwarantuje, że zabieg będzie skuteczny, bezpieczny i przeprowadzony sprawnie, nawet w tak niedostępnym miejscu, jak pupa. Osoby nie do końca przekonane informacje na temat zabiegu otrzymają w każdym przeprowadzającym go gabinecie.

Opinie i ceny depilacji laserowej okolic intymnych

Z usług gabinetów kosmetycznych oferujących depilację laserową miejsc intymnych korzysta już dziś wiele nowoczesnych kobiet i mężczyzn, którzy bardzo wysoko oceniają skuteczność zabiegu, a także jego bezbolesność i komfort. Ceny nie należą do najniższych, jednak propozycje różnych zniżek pozwalają zaoszczędzić trochę środków, a długotrwałe efekty z pewnością warte są zainwestowania nawet sporej sumy w kilka profesjonalnych sesji.