Problem szybko odrastających włosków na ciele, które wymagają regularnej depilacji, dotyka wiele kobiet i mężczyzn. By oszczędzić swój czas i energię, wiele z nich szuka skutecznego sposobu usuwania owłosienia z twarzy, nóg, pleców, rąk, brzucha czy okolic bikini. Zdaniem coraz większej liczby osób, najlepsze efekty daje depilacja laserowa.

Choć inne metody depilacji, takie jak kremy, woski czy depilatory elektryczne również usuwają owłosienie z większości partii ciała, ich efekty nie są długotrwałe tak jak w przypadku lasera. Dodatkowo, bardzo często po zabiegach tradycyjnymi metodami skóra jest podrażniona lub powoduje problem wrastających włosków.

Po jakim czasie depilacja laserowa daje widoczne efekty?

Depilacja laserowa polega na uszkadzaniu mieszków, odpowiedzialnych za wzrost włosków. Choć efekty po pierwszym zabiegu są widoczne natychmiastowo, depilacja laserowa wymaga powtarzania w odpowiednich odstępach czasu. Jest to związane z nierównoczesnym wzrostem włosów. Te, które w czasie zabiegu są w fazie wzrostu, reagują na światło lasera.

Pozostałe, będące w fazie uśpienia, posiadają zbyt mało melaniny, by zareagować na działanie lasera. Zwykle zabieg powtarzany jest w miesięcznych odstępach przez około 3-5 miesięcy. Po tym czasie osoby, które zdecydowały się na zabieg, mogą cieszyć się niemal 100 % efektami depilacji laserowej na wybranych partiach ciała.