Wiele osób zainteresowanych usunięciem włosków na ciele, zastanawia się nad skutecznością depilacji laserowej, a także tym, co ile czasu należy wykonywać depilację laserową oraz ile razy ją powtarzać. Bo choć pierwsze efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiastowo, maksymalne korzyści z jego wykonania widoczne są dopiero po wykonaniu serii naświetleń laserem.

Całkowite usunięcie niechcianych włosków wymaga wykonania około 3-5 zabiegów w miesięcznych odstępach czasu. Jest to związane z tym, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu. Niektóre z nich podczas zabiegu reagują na działanie lasera, pozostałe – uśpione cebulki – nie absorbują światła i odrastają.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu depilacji laserowej?

Pacjenci pytają często, czy depilacja laserowa jest na całe życie. W większości przypadków, przeprowadzenie serii zabiegów depilacji laserowej pozwala na trwałe zniszczenie mieszków włosowych. Wtedy kolejne zabiegi nie są już konieczne. U niektórych osób dla zachowania efektu depilacji zabieg powtarzany jest po kilku latach.

Czy depilacja laserowa się opłaca?

Zabieg depilacji laserowej nie należy do najtańszych. W zależności od partii ciała, na której stosuje się laser, ceny wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Biorąc jednak pod uwagę, że zwykle wystarczy jeden zabieg na całe życie, jest on opłacalny i podnosi komfort osób, które nie chcą tracić czasu i energii na regularną depilację tradycyjnymi metodami.