By zabieg depilacji laserowej był w pełni bezpieczny i skuteczny, wymaga podjęcia odpowiednich kroków przed jego wykonaniem. Przygotowanie do depilacji laserowej polega między innymi na zgoleniu włosków w miejscu depilacji na czas bezpośrednio przed zabiegiem, Ważne jest też odpowiednie nawilżenie skóry, dlatego przed depilacją warto pić dużo wody mineralnej.

Osoby, które myślą o tym jak przygotować się do depilacji laserowej, powinny pamiętać o tym, by nie wyrywać włosków mechanicznie – woskiem, pęsetą czy depilatorem elektrycznym do 4 tygodni przed zabiegiem. Zabronione jest też stosowanie peelingów na tydzień przed depilacją i przyjmowanie retinoidów w kremie na 4 tygodnie przed.

Czy można skorzystać z depilacji laserowej, gdy ma się opryszczkę?

Jednym z głównych przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej są wirusowe lub bakteryjne zapalenia skóry, w tym opryszczka. Wykonanie zabiegu na skórze z opryszczką może bowiem spowodować rozniesienie wirusa na całą twarz. W skrajnych przypadkach dochodzi też do powstania wyprysku opryszczkowego.

Czy świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej?

Przed depilacją laserową nie można także opalać się na solarium ani używać samoopalaczy, a przerwa od opalania powinna wynosić około 4-6 tygodni. To dlatego, że opalanie pobudza powstawanie melaniny w naskórku. Laser, który oddziałuje na melaninę, znajdującą się we włosach może zareagować z tego powodu na barwnik w naskórku. Może to skutkować poparzeniem skóry.