Depilacja laserowa to zabieg, po który chętnie sięgają osoby ceniące swój czas i wygodę. Trwałe usunięcie owłosienia z twarzy, rąk, pleców, bikini, brzucha czy nóg likwiduje konieczność czasochłonnej, tradycyjnej depilacji, która często powoduje nieprzyjemne podrażnienia skóry. Te zalety sprawiają, że na depilację laserową decydują się chętnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Opinie o depilacji laserowej są zgodne. Osoby, które skorzystały z zabiegu są pod wrażeniem efektów, jakie daje użycie lasera na skórze różnych partii ciała. Wiele osób podkreśla też znikomą bolesność zabiegu, w porównaniu z innymi metodami depilacji oraz brak efektów ubocznych, a w szczególności podrażnień.

Opinie lekarzy o depilacji laserowej

Pozytywne są również opinie lekarzy o depilacji laserowej. Ich zdaniem, zabieg wykonywany ze względów estetycznych lub medycznych, podnosi jakość życia pacjentów bez narażania ich życia i zdrowia. Jak dodają lekarze, w przeciwieństwie do depilacji woskami, kremami czy depilatorami elektrycznymi, zabieg laserowy nie powoduje odrastania ciemniejszych i mocniejszych włosków.

Zgodnie z opiniami lekarzy o depilacji laserowej, przed każdym zabiegiem konieczne jest wykonanie wywiadu z pacjentem. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do jego wykonania. W szczególności depilacja laserowa nie jest wskazana w przypadku kobiet w ciąży, osób z chorobą nowotworową czy skórnymi zmianami wirusowymi lub bakteryjnymi. W pozostałych przypadkach zabieg depilacji laserowej będzie świetnym rozwiązaniem.