Nadmierne owłosienie niektórych części ciała to dla wielu osób nie tylko problem kosmetyczny, ale również psychiczny, który ma negatywny wpływ na ich samoocenę. Aby pozbyć się zbędnych włosków, zyskać piękny wygląd i dobrze czuć się we własnej skórze, warto poddać się zabiegowi epilacji przy wykorzystaniu lasera aleksandrytowego.

Podczas zabiegu światło lasera jest pochłaniane przez trzon włosa. Następnie dociera do mieszka włosowego, gdzie następuje trwałe zniszczenie macierzy włosa w wyniku działania energii wytworzonej przez wiązkę lasera, która przekształcana jest w ciepło podczas kontaktu z barwnikiem zawartym w skórze – melaniną. W ten sposób następuje trwałe uszkodzenie cebulek włosowych.

Skuteczność lasera aleksandrytowego w depilacji

Laser aleksandrytowy emituje wiązkę światła o długości fali około 755 nm, dzięki czemu jest ona bardzo dobrze i nieselektywnie absorbowana przez melaninę. Dochodzi wówczas do całkowitego uszkodzenia komórek macierzystych, co determinuje wysoką skuteczność depilacji laserem aleksandrytowym. Włos bowiem nie odrasta.

Seria 4-6 zabiegów pozwala na uzyskanie najlepszych efektów i usunięcie praktycznie całego niechcianego owłosienia, przy czym należy zaznaczyć, iż efektywność lasera zależy od koloru włosów i karnacji. Najskuteczniej będzie on działał w przypadku osób o ciemnych włosach i jasnej karnacji. Laser aleksandrytowy nie wytwarza jedynie intensywnego światła. Jest źródłem energii, która wnika w strukturę włosa i skutecznie go niszczy, przynosząc pożądane efekty.

Zalety depilacji laserem aleksandrytowym

Atutem wykorzystania lasera aleksandrytowego jest nie tylko całkowite pozbycie się zbędnego owłosienia, ale również mniejsza bolesność. Wszystko dzięki temu, iż końcówka lasera nie ma żadnego kontaktu z naszym ciałem. Wśród zalet tej metody epilacji wymienia się także brak jakiegokolwiek uszczerbku na skórze. W wyniku zastosowania wiązki lasera jej stan i kondycja nie ulegają żadnym niekorzystnym zmianom.