Epilacja, czyli depilacja laserem diodowym polega na wykorzystaniu urządzenie generującego fale świetlne o ściśle określonej długości. Co najważniejsze, wiązki światła nie są tak rozproszone, jak w przypadku wielu pozostałych metod, dlatego osoba operująca urządzeniem jest w stanie działać na konkretny fragment skóry.

Laser diodowy, nazywany również Light Sheer, oddziałuje na włosy znajdujące się w tak zwanej fazie wzrostu i to one zostają usunięte. Ze względu na fakt, że nie wszystkie włosy na naszym ciele znajdują się jednocześnie w tej samej fazie, konieczne jest powtarzanie zabiegu do momentu aż całe owłosienie zostanie usunięte na stałe.

Skuteczność lasera diodowego w depilacji

Wspomniana metoda działania lasera diodowego sprawia, że skuteczność jego użycia dochodzi nawet do 95%. Pamiętać należy, że w ramach jednorazowego zabiegu depilacji laserowej usuniętych zostaje około 30% włosów. Biorąc pod uwagę inne stosowane metody, jest to bardzo dobry wynik.

Laser diodowy oddziałuje przede wszystkim na melaninę włosa, dlatego największą skutecznością charakteryzują się zabiegu usuwania owłosienia ciemnego. Mimo wszystko, możliwe jest przerzedzenie również włosów jasnych. Konieczne jest jednak wykonanie większej liczby prób.

Zalety depilacji laserem diodowym

Największą zaletą omawianej technologii jest wspomniane punktowe działanie urządzenia. Dzięki temu nie tylko zwiększa się ogólna skuteczność, ale również wzrasta poziom bezpieczeństwa – wszelkie tanki znajdujące się w okolicach obszaru, na którym przeprowadzana jest depilacja, nie ulegają bowiem naruszeniu.