Jego działanie opiera się na wygenerowaniu tak zwanego impulsywnego źródła światła. Wiązki świetlne są łatwo konfigurowalne, dlatego możliwe jest dostosowanie między innymi ich długości, dzięki czemu w ramach zabiegu jesteśmy w stanie dotrzeć zarówno do wierzchniej warstwy skóry, jak i tej głębszej.

Konstrukcja urządzeń wykorzystujących laser oraz samo działanie wytwarzanego światła sprawiają, że może być wykorzystywany do rozmaitych zabiegów. Dotyczyć mogą one między innymi wygładzania zmarszczek czy zwiększania produkcji kolagenu, ale przede wszystkim laser IPL służy do wykonania skutecznej depilacji.

Skutecznośc lasera IPL

Najważniejszy wydaje się być fakt, iż omawiana metoda prowadzi do stopniowego osłabiania cebulki włosowej, która, za sprawą kilku powtarzających się zabiegów, zostaje zniszczona. Dzięki temu jesteśmy w stanie pozbyć się włosów w sposób jak najbardziej skuteczny i permanentny.

Pamiętać należy o tym, że fotodepilacja z wykorzystaniem lasera IPL oddziałuje również na melaninę zawartą we włosach. Wszystko to sprawia, że za jej pomocą możliwe jest usunięcie wyłącznie włosów kolorowych. W przypadku owłosienia siwego bądź zlokalizowanego na twarzy, metoda ta okaże się nieskuteczna. Jest to jedyna wada lasera.

Zalety lasera IPL

Po stronie zalet lasera IPL należy zapisać przede wszystkim wspomnianą już możliwość konfiguracji generowanej wiązki światła. Pomiędzy impulsami mogą odbywać się odpowiednio długie przerwy, w trakcie których skóra odpoczywa. Fotodepilacja jest ceniona również z tego względu, że jest wolna od rozmaitych skutków ubocznych, takich jak podrażnienie czy oparzenie naskórka.