Wiele metod depilacji laserowej okazuje się mało użyteczna w przypadku włosów jasnych. Posiadają one bowiem mało melaniny (barwnika), a to na nią oddziałują lasery. Jak się jednak okazuje, i na ten typ owłosienia jest sposób. Wystarczy bowiem wykorzystać specjalny laser neodymowo-yagowy.

Długość generowanej wiązki światła wynosi około 1064 mm, dzięki czemu jest ona w stanie przeniknąć w głąb skóry na głębokość do 6 milimetrów. Sprawia to, że jest ona w stanie dotrzeć do samej cebulki włosa, doprowadzając najpierw do jej osłabienia, a następnie do całkowitego zniszczenia. Przekłada się to na całkowite usunięcie owłosienia.

Skuteczność lasera neodymowo-yagowego

Pamiętać należy, że laser neodymowy działa także na każdym rodzaju i kolorze skóry. Jego spora skuteczność bierze się między innymi z jednokierunkowości i monochromatyczności działania. Generowana wiązka światła w trakcie zabiegu wyróżnia się stałą długością fal, nie ulega również rozproszeniu. Dzięki temu możliwa jest depilacja punktowa.

Nie można zapominać także o tym, że elementem aktywnym w przypadku omawianego mechanizmy jest syntetyczny diament, który umożliwia lepszą detekcję komórek skóry. Z jednej strony więc włosy usuwane są od samej cebulki, z drugiej zaś laser nie wpływa na skórę znajdującą się wokół obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Zdecydowanie zwiększa to jego bezpieczeństwo.

Zalety lasera neodymowo-yagowego

Laser yagowy góruje nad innymi metodami przede wszystkim tym, że nie wpływa na wspomnianą melaninę, ale na brodawkę skórną. Umożliwia to zniszczenie naczynek odżywiających cebulkę włosa, jak i samą cebulkę. Omawiany laser jest więc niezwykle skuteczny i może być stosowany do włosów jasnych. Jego wykorzystanie jest również w pełni bezpieczne i nie wiąże się z żadnymi poważnymi powikłaniami.