Dynamiczny rozwój technologiczny sprawił, że obecnie depilacja laserowa może zostać wykonana na wiele różnych sposobów, przy użyciu rozmaitych technik i urządzeń, które pozwalają zdecydowanie zredukować efekty uboczne przy jednoczesnym zwiększeniu skuteczności tej metody. Oczywiście wybór konkretnej technologii uzależniony jest od naszych potrzeb i kilku uwarunkowań.

Każdy rodzaj urządzenia funkcjonuje bowiem w inny sposób. Niektóre z nich są w stanie usunąć jedynie włosy ciemne i wyłącznie z nieopalonej skóry, podczas gdy te bardziej zaawansowane generują energię pozwalająca na osłabienie struktury włosów w dowolnych warunkach. Zanim więc zdecydujemy się na konkretną metodę, zapoznajmy się z jej opisem.

Depilacja laserowa ELOS

Jest to jedna z najpopularniejszych metod bezinwazyjnego usuwania nadmiernego owłosienia, gdyż pozwala osłabić włosy różnego koloru, nawet z opalonej skóry. Wszystko to możliwe jest dzięki wykorzystaniu energii światła i tak zwanego prądu bipolarnego RF, który w sposób skuteczny i bezpieczny wpływa na strukturę włosów i skóry.

Prąd ten wykorzystuje energię cieplną, która narusza łodygę włosa, prowadząc do jego osłabienia. Inne, mniej skuteczne metody, wpływają wyłącznie na osłonkę łodygi, co oczywiście zmniejsza ich skuteczność. RF może usuwać także włosy jasne, gdyż nie jest on pochłaniany przez melaninę. Wszystko to sprawia, że depilacja laserowa ELOS okaże się niezwykle skuteczna, ale i całkowicie bezpieczna.

Depilacja IPL

W tym przypadku nie mamy do czynienia z metodą wykorzystująca laser. IPL to fotodepilacja, wykorzystująca wiązkę światła generowaną przez odpowiednie urządzenie. Jej działanie wpływa na strukturę cebulki włosowej, która po kilku zabiegach ulega zniszczeniu.

Podkreślić należy fakt, że depilacja IPL oparta jest na działaniu bardzo zaawansowanych aparatów, które umożliwiają między innymi określenie przerw między poszczególnymi impulsami, dzięki czemu skóra ma czas odpocząć. Sama energia generowana podczas depilacji w dużo mniejszym stopniu oddziałuje na skórę, dzięki czemu pacjentki nie muszą martwić się rozmaitymi skutkami ubocznymi depilacji, takimi jak chociażby przegrzanie tkanek i poparzenia skóry.

Depilacja laserem Light Sheer

Na koniec warto wspomnieć o urządzenia wyposażonych w laser diodowy. Jego działanie opiera się na emitowaniu fal o odpowiedniej długości, dlatego z łatwością można dostosować siłę urządzenia do rozmiarów mieszka i zawartości melaniny. Dzięki temu depilacja laserem Light Sheer jest skuteczna i bezpieczna – pamiętajmy jednak o tym, aby decydować się na usługi wyłącznie sprawdzonych gabinetów. Ich renoma jest bowiem gwarancją, że posługują się urządzeniami odpowiednio skalibrowanymi.