Depilacja laserowa ELOS to połączenie działania lasera diodowego oraz energii o częstotliwości fal radiowych. Tego rodzaju urządzenie do redukcji owłosienia określane jest mianem "maszyny inteligentnej", bowiem jedną z jej cech jest zdolność autokontroli temperatury. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko poparzenia skóry oraz niweluje się odczuwanie uczucia gorąca u osób poddających się depilacji.

Laser diodowy gwarantuje szybsze rezultaty od innego rodzaju laserów. Mniejsza jest więc ilość sesji niezbędnych do uzyskania efektu, czyli pozbycia się niechcianego owłosienia. Jednak podobnie jak w przypadku zbiegów wykonywanych przy pomocy innych technologii laserowych, także i depilacja laserowa ELOS ma liczne przeciwwskazania. O tym czy możemy się poddać zbiegowi oraz o ilości sesji decyduje kosmetolog podczas indywidualnej konsultacji.

Historia i wynalazca

Usuwanie zbędnego owłosienia jest jednym z najstarszych znanych ludzkości zabiegów kosmetycznych. Jednak dopiero pojawienie się technologii laserowej sprawiło, że włosów można się pobyć raz na zawsze. Laser diodowy ELOS używany jest także w innych celach niż redukcja owłosienia - rewelacyjnie wygładza też skórę.

To bezinwazyjne urządzenie zrewolucjonizowało rynek zabiegów kosmetycznych dzięki małej bolesności zabiegów oraz mniejszej liczbie sesji depilacyjnych wymaganych do uzyskania efektu całkowitego pozbycia się włosów. Pierwsze lasery w kosmetyce pojawiły się w latach 60. XX wieku. Od tego czasu w rozwoju tej technologii nastąpił ogromny postęp.

Zalety i wady

Depilacja laserowa ELOS ma właściwie same zalety, jednak istnieje sporo przeciwwskazań do jej wykonywania. Przestrzeganie ich jest konieczne. Sam zabieg przy użyciu lasera diodowego jest skuteczny i bezpieczny.

Opina ekspertki o depilacji z użyciem technologi ELOS


Ekspertki polecają depilację z zastosowaniem technologii ELOS. Mała inwazyjność, niemal stuprocentowa bezbolesność oraz fakt, że depilacja taka nie wymaga wielu sesji stanowią o atrakcyjności metody. Zmiany jakościowe eliminowanych włosów widoczne są po każdym kolejnym zabiegu, co działa motywująco i sprawia, że nie rezygnujesz w trakcie trwania spotkań z kosmetologiem.

Depilacja z użyciem technologii ELOS to tylko jedno z możliwych wykorzystań tego rewelacyjnego urządzenia. Możesz skorzystać także z  fotoodmładzania, fotoujędrniania, zamykania naczynek, usuwania przebarwień - w opiniach ekspertów technologia ELOS jawi się jako naprawdę rewolucyjna i skuteczna.

Cennik - ile kosztuje zabieg depilacji ELOS?

Każdy zabieg depilacji/epilacji z użyciem technologii ELOS to wydatek rzędu od stu do kilkuset złotych. O ilości koniecznych zabiegów decyduje osoba je przeprowadzająca. Bierze ona pod uwagę stan zbędnego owłosienia po każdym kolejnym zabiegu. Utrzymuje się, że aby epilacja ELOS przyniosła upragniony rezultat trzeba poddać się serii 3-5 zabiegów.

Wśród klientów opinie o zabiegach wykonywanych "laserem wiecznej młodości" są równie wysokie jak wśród specjalistów. Doskonała relacja jakości do ceny sprawia, że coraz więcej osób decyduje się nie tylko na depilację/epilację ale i także fotoodmładzanie.

Przeciwskazania zabiegu

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się: ciążę, nowotworowe zmiany na skórze, cukrzycę czy posiadanie rozrusznika serca. Osobom, które nie mogą korzystać z dobrodziejstw lasera, doświadczona kosmetyczka na pewno poleci inne, bezpieczne dla nich metody.