Depilacja IPL to usuwanie zbędnego owłosienia przy wykorzystaniu spektrum fal świetlnych o różnej długości i w różnych kierunkach. Laser IPL emituje światło niecelowane: trafia ono nie tylko w cebulkę włosa, ale także w okoliczne tkanki, na których może wywołać uczucie ciepła. Nie ma jednak ryzyka ich uszkodzenia.

Skuteczność depilacji i epilacji przy użyciu IPL zależy od tego, czy poddamy się zabiegowi we właściwej fazie życia włosa. Aby uzyskać zamierzony efekt, należy zrobić to w fazie wzrostu. Podczas jednego zabiegu usuwa się ok. 50% włosów w fazie wzrostu (anagenu). Aby uzyskać efekt całkowitego pozbycia się zbędnego owłosienia potrzebnych jest 5-8 zabiegów.

Informacje i dane techniczne

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) gwarantuje krótki czas naświetlań - im większa głowica, tym krótszy. Depilacja możliwa jest przez cały rok, jest bezbolesna i przy okazji zyskujemy likwidację stanów zapalnych skóry. Decydując się na usuwanie owłosienia światłem IPL musimy zwracać uwagę na przeciwwskazania.

Na liście przeciwwskazań są m.in. przyjmowanie leków fotouczulających, używanie kosmetyków z kwasami owocowymi czy wykonywanie peelingu.Po zabiegu depilacji mogą wystąpić niewielkie podrażnienia okołomieszkowe, które znikają po kilku dniach.

Historia i wynalazca technologii IPL

IPL (Intense Pulsed Light), czyli silny impuls światła to innowacyjna, bezbolesna metoda depilacji stosowana w medycynie i kosmetologii od 15 lat. Laser IPL i200+, którego używa się w najlepszych gabinetach kosmetycznych, to urządzenie posiadające certyfikat medyczny -  w pełni bezpieczne i skuteczne.

Przeciwskazania do zabiegu IPL

Z dobrodziejstw IPL - bezbolesnej metody epilacji silnym impulsem światła - nie mogą korzystać osoby, które mają ostre stany zapalne skóry, rany i otarcia czy zmiany na tle alergicznym. Przeciwwskazaniem są też ciąża, zaburzenia hormonalne, czy posiadanie aktywnych implantów. Lista jest znacznie dłuższa, ale koniecznie trzeba się z nią zapoznać, żeby banalny zabieg kosmetyczny nie skutkował uszczerbkiem na zdrowiu.

Pod wpływem światła IPL niektóre cebulki włosowe mogą ulegać deformacji, jeśli więc planujemy skorzystanie także z innej metody fotodepilacji, mogą pojawić się problemy z usuwaniem włosów. Ilość sesji depilacyjnych z użyciem IPL jest większa, niż w przypadku innego rodzaju lasera.

Trwałośc i urządzenia IPL

Epilacja IPL gwarantuje, że zbędne owłosienie zniknie z newrlagicznych rejonów na kilka lat. Nowoczesne urządzenia do depilacji świetlnej wyposażone są w lampy kwarcowe lub szklane - obydwa rodzaje posiadają filtr UV. Testowane w laboratoriach naukowych, uchodzą z w pełni bezpieczne i skuteczne.

Należy jednak pamiętać, że do zabiegu każdorazowo trzeba się przygotować. Co najmniej 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem trzeba zaniechać opalania. 2-3 dni przed epilacją IPL skórę należy ogolić. Koniecznie trzeba dowiedzieć się, które leki i na jak długo odstawić, żeby zabieg mógł się odbyć.

Opinie eksperta i cena depilacji IPL


Fotoepilacja IPL nie jest droga. W zależności od partii ciała zapłacimy od  kilkudziesięciu do kilkuset złotych za sesję. Liczba zabiegów zawsze dobierana jest indywidualnie. Podczas każdego zabiegu likwidowane są włosy będące w fazie wzrostu, trzeba więc kilku sesji, aby całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia.